Необґрунтовані заборони мітингів згортають українську демократію - експерт :: piket.helsinki.org.ua
У зв’язку з природнім характером свободи зібрань і її тісним зв’язком з демократією, необхідні переконливі та безспірні причини для виправдання втручання в це право”
Європейський Суд з прав людини

Необґрунтовані заборони мітингів згортають українську демократію - експерт

12.11.2013
джерело: www.unn.com.ua


Починаючи з 2009 року в Україні почала згортатися тенденція європейської практики щодо проведення мирних зібрань, а на противагу прийшло явище необґрунтованих судових заборон. Про це на круглому столі присвяченому питанням дотримання прав людини працівниками органів внутрішніх справ розповів експерт-поліцеїст, доктор юридичних наук Олег Мартиненко, передає кореспондент УНН.

"За чисельними спостереженнями національних та міжнародних інституцій, протягом 2012-2013 років Україна демонструє відсутність позитивних змін у забезпеченні права на мирні зібрання. Активне запровадження європейського досвіду забезпечення демонстрацій, мітингів та зборів у 2005-2009 роках після президентських виборів 2009 року змінилося політикою необґрунтованих судових заборон мирних зібрань, встановлення різного виду обмежень на мирні зібрання з боку органів місцевої влади", - відзначив О.Мартиненко.

За словами експерта-поліцеїста, працівники органів внутрішніх справ виступають одним з головних порушників прав на мирні зібрання.

"За цих обставин ОВС часто виступають одним з центральних порушників права на мирні зібрання, оскільки саме на них політичні сили одночасно покладають відповідальність за невиконання рішень органів влади та функцію недопущення порушень громадського порядку", - зазначив О.Мартиненко.

Нагадаємо, за даними експерта, за першу половину 2013 року було розпочато майже 2 тисячі кримінальних проваджень через катування та жорстоке поводження працівників органів внутрішніх справ.

Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі