Правозахисники звинуватили регіоналів в експлуатації школярів на мітингах :: piket.helsinki.org.ua
“Cвобода мирних зібрань як і свобода вираження поглядів є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … однією з підвалин такого суспільства”
Європейський Суд з прав людини

Правозахисники звинуватили регіоналів в експлуатації школярів на мітингах

01.11.2013
джерело: dt.ua

Правозахисники відзначають, що ПР не безпосередньо змушує школярів виходити на вулиці - це робиться через місцеві управління освіти, які намагаються догодити правлячій партії і знімають учнів з уроків.

Партію регіонів звинуватили в експлуатації молоді, а саме - у використанні школярів на мітингах. Про це повідомили представники правозахисних організацій.

Дев’ять організацій обурені поведінкою керівництва ПР, яке нібито змушує школярів приходити на свої акції. Проти партії виступили групи "Без кордонів" центру " Соціальна дія, "Центру громадянських свобод", "Центру інформації про права людини", представники правозахисного центру "Поступ" і кримського правозахисного центру "Дія".

Вони звинуватили політиків у тому, що мітинг у Луганську від 3 вересня замість пам’яті звільнення країни від нацистів перетворився на агітацію. У ньому також брали участь близько п’яти тисяч школярів і студентів, пише Коммерсантъ-Україна.

"Діти і молодь не могли залишити місце проведення заходу за власним бажанням, тому це стовідсоткове використання адміністративного ресурсу", - впевнений голова центру "Поступ" Костянтин Рєуцький.

Інша правозахисниця, керівник центру "Дія" Олександра Дворецька обурена, що партія ділиться фотографіями, на яких видно, що більшість мітингувальників - діти.

"Зрозуміло, що ПР не безпосередньо змушує школярів виходити на вулиці. Це робиться через місцеві управління освіти, які намагаються догодити правлячій партії і знімають учнів з уроків", - підкреслила вона. У самій партії категорично заперечують звинувачення, заявляючи, що не пам’ятають випадків, коли "учнів виганяли б на мітинг силою".

"Ніколи, у жодній школі таке питання не піднімалося, та й не може підніматися, тому що це протизаконно. Наше завдання - навчати молодих людей, а не водити їх на мітинги", - зазначила в.о. начальника управління освіти Кіровоградської міськради Тетяна Єременко.

Проте уповноважений із прав дітей Юрій Павленко готовий розглянути скаргу правозахисників, обіцяючи вжити заходів, якщо підозри підтвердяться. Інші регіонали обурені даними про дітей на мітингах.

"Автори подібних листів - це клоуни, які жеруть гранти США і намагаються очорнити все, що пов’язано з нинішньою владою. Деякі учні дійсно можуть прийти на мітинг, однак це не означає, що їх затягли туди у кайданах. Поки не буде хоча б однієї скарги від самих школярів або студентів, на все сказане - не більш ніж голослівні звинувачення і брехня, а таких скарг немає", - сказав Колесніченко.

Нагадаємо, у Києві на минулих вихідних пройшов марш ПР на честь відзначення визволення України від нацистських загарбників.

 

Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі