Коментар А.Шевченка щодо появи альтернативного законопроекту "Про свободу мирних зібрань" :: piket.helsinki.org.ua
“Cвобода мирних зібрань як і свобода вираження поглядів є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … однією з підвалин такого суспільства”
Європейський Суд з прав людини

Коментар А.Шевченка щодо появи альтернативного законопроекту "Про свободу мирних зібрань"

18.07.2013

Андрій Шевченко,
I заступник голови Комітету з прав людини,
співавтор законопроекту №2508а “Про свободу мирних зібрань”:

“Можу тільки вітати, що все більше колег по парламенту розуміють: нам життєво потрібен закон, який захистить право на протест.

Судячи з наявної інформації, альтернативні законопроекти відрізняються один від одного лише редакційно. Тому мені шкода, що колеги-депутати, які подали свій текст, не виявляли інтересу до закону про мирні зібрання раніше – впродовж тривалого і складного узгодження майбутнього закону із громадськими активістами, експертами та представниками влади. При цьому я цілком допускаю, що ми зможемо використати окремі ідеї із нового законопроекту при підготовці до 2 читання. У Комітеті з прав людини уже є попередня домовленість про формування робочої групи, до якої увійдуть всі зацікавлені – депутати, громадські активісти, експерти.

Для нас – авторів базового законопроекту – принципово важливо відстояти ті позиції, на яких наполягали громадські активісти: право на спонтанні збори, на контрзібрання, скасування відповідальності для організаторів протестів. Ми також відстоюватимемо норму про те, що несвоєчасне повідомлення про мирні збори не може бути підставою для заборони вуличних акцій.

Всі ці позиції є у базовому законопроекті №2508а. Вважаю, що реалістичний шлях, - об’єднати всіх, кому не байдужа свобода мирних зборів і європейська інтеграція України, навколо саме цього тексту – як результату спільної роботи влади, опозиції, експертів і громадських активістів.”

______________________
Для інформації:

Законопроект “Про свободу мирних зібрань” (№2508а) був зареєстрований 4 липня за підписами 8 представників фракцій влади та опозиції – Андрій Шевченко, Юрій Мірошниченко, Григорій Немиря, Сергій Тігіпко, Iштван Гайдош, Мустафа Джемілєв, Iрина Луценко, Василь Самойленко.

Законопроект був розроблений спільно з представниками громадських організацій. До розробки залучалися експерти Міжнародного фонду “Відродження”, Харківської правозахисної групи, УНЦПД, Центру політико-правових реформ.

Ухвалення законопроекту входить до 11 травня Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі “Вєренцов проти України” зобов’язав Україну законодавчо закріпити право на мирні збори. Рекомендація ухвалити закон також міститься у резолюції ПАРЄ щодо України.

Сьогодні спеціального закону про мирні збори в Україні немає. Значна кількість органів місцевого самоврядування ухвалила власні рішення про правила проведень вуличних акцій або керується Указом Президії Верховної Ради СРСР “Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних і походів і демонстрацій”, прийнятим у 1988 році.

Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі