Прес-конференція, присвячена наслідкам прийняття Європейським судом з прав людини рішення по справі Вєренцова :: piket.helsinki.org.ua
“Cвобода мирних зібрань як і свобода вираження поглядів є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … однією з підвалин такого суспільства”
Європейський Суд з прав людини

Прес-конференція, присвячена наслідкам прийняття Європейським судом з прав людини рішення по справі Вєренцова

13.04.2013

15 квітня 2013 року о 12 год. 00 хв. в приміщенні інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» (вул. Рейтарська, 8/5 а) відбудеться прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини, присвячена наслідкам прийняття Європейським судом з прав людини (ЄСПУ) рішення по справі Вєренцова*.

Що змінить це рішення для українських пікетувальників? Чи дійсно Європейський суд визнав чинним Указ часів СРСР, який визначає дозвільний порядок мирних зборів? Чи справді держава зобов’язана прийняти спеціальний закон, що регулюватиме свободу мирних зборів?

На це питання спробують дати відповідь учасники прес-конференції:
Олексій Вєренцов, правозахисник, який виграв справу в Європейському суді з прав людини;
Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, організації, що вела цю справу в ЄСПУ;
Максим Лациба, партнерство «За свободу мирних зібрань».

Також будуть наведені приклади нових порушень права на мирні збори в Україні, які так само мають перспективу в Європейському суді з прав людини.

Контактна особа: Марина Говорухіна, 050 612 00 20

*Олексій Вєренцов отримав три доби адмінарешту за проведення мирної акції під прокуратурою м. Львова та відмову підкоритися міліціонерам, які вимагали захід припинити. Таке рішення прийняв Галицький районний суд м. Львова, не допустивши в судове засідання адвоката Вєренцова. Згодом стало відомо, що Львівський апеляційний суд теж вважає, що на мирні зібрання потрібен дозвіл влади.

Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі