Українське головування має звернути увагу на свободу мирних зібрань та об’єднань в регіоні ОБСЄ: вважають громадські організації :: piket.helsinki.org.ua
У зв’язку з природнім характером свободи зібрань і її тісним зв’язком з демократією, необхідні переконливі та безспірні причини для виправдання втручання в це право”
Європейський Суд з прав людини

Українське головування має звернути увагу на свободу мирних зібрань та об’єднань в регіоні ОБСЄ: вважають громадські організації

09.02.2013

Про це йшлося 8 лютого під час прес-конференції на тему: «Свобода мирних зібрань та об’єднань в регіоні ОБСЄ: простір для дій Українського Головування», яку організував Центр Громадянських Свобод у партнерстві з Нідерландським Гельсінським Комітетом.

Під час прес-конференції було презентовано позицію правозахисних організацій та міжнародних експертів щодо кроків, необхідних для покращення ситуації в галузі свободи мирних зібрань та об’єднань у регіоні ОБСЄ. Як зазначив член Постійної панелі експертів зі свободи мирних зібрань  при ОБСЄ/ Бюро демократичних інститутів і прав людини Євгеній ЖОВТІС: «Республіки Центральної Азії викликають особливе занепокоєння щодо стану забезпечення політичних прав та громадянських свобод. Це однаковою мірою стосується і свободи мирних зібрань та об’єднань, які порушуються в цих республіках грубо та повсюдно аж до їх повного заперечення. Можливо, що Головування України, як країни пострадянського простору, може наблизити ситуацію у Центральній Азії до стандартів держав, які знаходяться на заході від України».

 

Міжнародні експерти звернули увагу і на ситуацію із розробкою законопроекту про свободу мирних зібрань, яка склалася в Україні. Харрі ХАМЕЛ, директор Нідерландського Гельсінкського Комітету підкреслив потенційні можливості Українського Головування: «Україна може зробити свій внесок у просуванні кращих практик свободи мирних зібрань та об’єднань в регіоні ОБСЄ. Окремо варто підкреслити, що законопроект про свободу мирних зібрань, над яким наразі працює профільний комітет і створена ним робоча група за участі громадськості, має бути ухвалений у дусі стандартів ОБСЄ».    

 

На прес-конференції особлива увага була приділена подальшим планам Коаліції неурядових організацій щодо головування України в ОБСЄ у 2013 році. Зокрема, координатор міжнародних програм Центру Громадянських Свобод Олександра ДЕЛЕМЕНЧУК зауважила: «Ми глибоко переконані, що усі важливі процеси в державі мають відбуватися за безпоседеньої участі громадського суспільства, тим більше, такий як Головування України в ОБСЄ. Ми, як представники Коаліції розраховуємо на плідну співпрацю із Міністерством закордонних справ України та з іншими державними органами, щоб використати можливості Українського Головування для досягнення позитивних змін у галузі людського виміру».

 

Учасники прес-конференції озвучили рекомендації, які були розроблені на міжнародному круглому столі “Свобода зібрань та об’єднань в регіоні ОБСЄ: можливі кроки України під час головування в ОБСЄ”, який відбувся 7 лютого у м.Києві за участі представників правозахисних організації регіону ОБСЄ, міжнародних організацій, Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини. Дані рекомендації будуть офіційно передані до Міністерства закордонних справ України.

 

Додаткова інформація: Коаліція неурядових організацій щодо головування України в ОБСЄ у 2013 році була створена під час щорічної оглядової наради ОБСЄ з виконання зобов'язань у галузі «людського» виміру у вересні цього року. Із повним текстом заяви про створення Коаліції можна ознайомитися за наступним посиланням: http://bit.ly/QA0A3F Контакти: Олександра Делеменчук, моб.тел. 050-411-20-49.

 

 

Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі