На Луганщині оскаржують антиконституційні рішення міськрад, які обмежують право на свободу мирних зібрань :: piket.helsinki.org.ua
“Cвобода мирних зібрань як і свобода вираження поглядів є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … однією з підвалин такого суспільства”
Європейський Суд з прав людини

На Луганщині оскаржують антиконституційні рішення міськрад, які обмежують право на свободу мирних зібрань

30.01.2013


У Луганській області суд розглядає незаконні рішення Лисичанської і Новодружівської міських рад «Про затвердження переліку місць для проведення політичних, громадських масових заходів, передвиборної агітації».

В рамках кампанії «За мирный протест!» активісти Правозахисного центру  «Поступ» вимагають скасувати нормативно-правові акти, що обмежують свободу мирних зібрань в регіоні. Зокрема, у двох ідентичних рішеннях органів місцевого самоврядування визначається закритий перелік місць, ідведених для проведення акцій, мітингів, демонстрацій і культурних заходів.

Дані нормативно-правові акти прямо суперечать Конституції України та Європейській Конвенції про захист прав людини, оскільки територіально обмежують можливість суспільства висловлювати свою думку з тих чи інших питань, заявляти про свою проблему, таким чином, не маючи можливості звернутися безпосередньо до адресатів своїх вимог. Також рішеннями забороняється проведення будь-яких масових акцій в період державних свят та міських заходів. Ще один цікавий пункт - зобов’язання заявників мирних зібрань «підтримувати в належному санітарному стані місця проведення та прилеглу територію». Крім того, що обов’язок по створенню сприятливих умов для реалізації громадянами права на мирні зібрання законодавством України та міжнародними стандартами покладається на місцеві виконавчі органи, даний пункт містить розмиті формулювання, що дають адміністрації міст безліч протизаконних приводів для заборони заявляються заходів.

На попереднє засідання представники Виконкому Новодружівської міської ради не з’явилися. Виконком Лисичанської міськради згоден з незаконністю даного рішення і планує на найближчій сесії, яка відбудеться 5-го лютого, внести в документ правки, визначивши рішення не обов’язковим до виконання, а лише рекомендаційним.

Судові засідання щодо оскарження рішень Новодружівської і Лисичанської міських рад будуть походити в Лисичанському міському суді (вул. Радянська 38, зал № 11). Наступне засідання щодо нормативно-правового акта щодо Новодружівська  відбудеться 30 січня о 13:00, по Лисичанську - 6 лютого о 13:00.

 

 

Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі