Меморандум :: piket.helsinki.org.ua
“Cвобода мирних зібрань як і свобода вираження поглядів є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … однією з підвалин такого суспільства”
Європейський Суд з прав людини

Меморандум про утворення громадського Партнерства «За свободу мирних зібрань»

Ми, представники громадських організацій та громадські активісти, заявляємо про об’єднання в Партнерство «За свободу мирних зібрань» з метою захисту свободи мирних зібрань в Україні через втілення відповідних європейських стандартів в українське законодавство і практику.

Ми будуємо роботу нашого Партнерства на принципах відкритості, рівності, демократичності, взаємоповаги та синергії.

Усвідомлюючи важливість дотримання права на свободу мирних зібрань, висловлюємо занепокоєння такими загрозливими тенденціями:

1.    Українські суди та органи місцевого самоврядування обмежують свободу мирних зібрань, використовуючи законодавство СРСР та свавільне тлумачення Конституції України.

2.  Зростає втручання правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування у процес проведення мирних зібрань. Щоб змінити ситуацію, потрібна погоджена позиція громадянського суспільства.

3.    За відсутності погоджених позицій громадянського суспільства нове законодавство щодо свободи мирних зібрань може бути прийнято у редакції, яка не відповідає європейським стандартам та інтересам громадян.

Ми  об’єднуємо свої зусилля задля:

-  ухвалення ліберального закону «Про свободу мирних зібрань», який відповідатиме європейським стандартам, та внесення позитивних змін до законодавства України, що встановлює відповідальність учасників мирних зібрань та право на судовий захист;

-    проведення просвітницьких заходів серед громадян, суддів, представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та посадових осіб;

-      правового захисту учасників мирних зібрань.

Меморандум є передумовою та підставою для спільних дій підписантів. Учасники Партнерства зобов’язуються вживати всіх необхідних заходів для досягнення та ефективного виконання визначених цілей і завдань.

 

Ми закликаємо усіх, хто поділяє наші цілі та цінності, долучатися

до Партнерства «За свободу мирних зібрань»!

 


Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі