Що хочемо змінити :: piket.helsinki.org.ua
“Cвобода мирних зібрань як і свобода вираження поглядів є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … однією з підвалин такого суспільства”
Європейський Суд з прав людини

Мета створення партнерства

Сьогодні ситуація із свободою мирних зібрань в Україні виглядає так:

- Протягом 11 місяців 2012 року органами внутрішніх справ було складено понад 130 адміністративних протоколів на учасників мирних зібрань і притягнуто до адміністративної відповідальності 118 осіб.

- З кожним роком зростає кількість випадків, коли органи влади звертаються до суду із позовом про заборону проведення мирних зібрань:

2009 рік – 111 позовів, 2010 рік – 207, 2011 рік – 227.

- В Україні за 2011 рік суди заборонили мирні зібрання у 89,4 % випадків розгляду відповідних справ (203 рішення про заборону мирних зібрань).

Серед обгрунтувань заборон мирних зібрань можна зустріти й такі аргументи, що акцію "планується провести по вулицях, де розташовані житлові будинки" (щодо акції журналістів у Межигір’ї); "суд не знаходить підстав для висновку, що захід узгоджується з інтересами мешканців територіальної громади міста Харкова, які не беруть участі в цьому заході" (щодо протесту чорнобильців та афганців). *

*  Більше тут -  ЦППР

Ми хочемо змінити цю сумну статистику.

Для цього потрібно ухвалити Закон «Про свободу мирних зібрань» та внести позитивні зміни до законодавства України.


Порекомендувати в інтернеті
Поставити посилання у соцмережі